JAGUAR TCS RACING DA Z SIEBIE WSZYSTKO W FINALE FORMUŁY E W LONDYNIE

JAGUAR TCS RACING DA Z SIEBIE WSZYSTKO W FINALE FORMUŁY E W LONDYNIE  • Jaguar TCS Racing udaje się na wyścig ExCeL London, czyli spektakularny finał Mistrzostw Świata Formuły E ABB FIA 2023

  • Walka o pierwsze miejsce zaostrzyła się po dramatycznym podwójnym wyścigu w Rzymie

  • Obecnie zajmujący trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej Jaguar TCS Racing, zamierza dać z siebie wszystko w dwóch ostatnich wyścigach i to na własnym terenie

  • To już trzeci raz, kiedy Formuła E rywalizuje w tym wyjątkowym miejscu – rodzimym wyścigu brytyjskiego zespołu


Jaguar TCS Racing

Jaguar TCS Racing powraca na swój rodzimy tor w ten weekend, gdy Mistrzostwa Świata Formuły E ABB 2023 kończą się na ulicach Londynu. Zespół jest zdeterminowany, by zdobyć jak najwięcej punktów w 15-tej i 16t-tej rundzie Mistrzostw Świata.

Zataczając koło, Jaguar I-TYPE 6 zadebiutuje w wyścigu w Londynie, osiem miesięcy po tym, jak jego kultowy czarno-biało-złoty design został zaprezentowany w stolicy Anglii, podczas inauguracji sezonu 2023.

To już trzeci raz, kiedy zespół będzie się ścigał na tym wyjątkowym torze, na którym wcześniej zdobywał punkty i miejsce na podium. Dzięki unikalnemu i ekscytującemu układowi toru, kierowcy mogą spodziewać się różnorodnych nawierzchni, od gładkiego toru wewnętrznego ExCeL, po nierówne ulice wokół historycznych Royal Docks.

„Londyn to wyjątkowy tor. Ma najkrótszą długość spośród torów w sezonie, bo nieco ponad 2 km, ale zawiera 20 zakrętów w okrążeniu, które przeplatają się w odcinkach wewnętrznych i na zewnątrz. Ze względu na jazdę przez tereny zabudowane łączność radiowa z kierowcą jest często przerywana, co oznacza, że ​​zarządzanie ruchem w sesjach i kwalifikacjach może być trudne. Część wewnętrzna ma najwyższą przyczepność w roku, dzięki specjalnej farbie na powierzchni, natomiast część zewnętrzna składa się z ciasnych i ostrych zakrętów. W rezultacie tor w Londynie jest niesamowicie technicznym wyzwaniem dla zespołów. Kierowcy muszą złapać rytm i ostro atakować na niektórych z tych szykan z krawężnikami, ale jednocześnie zachować płynność na krętych odcinkach. Spodziewamy się ekscytującego weekendu, w którym rozstrzygnięte zostaną dwa mistrzostwa! - Phil Charles, dyrektor techniczny Jaguar TCS Racing

Podczas przygotowań do wyścigu kierowca Jaguar TCS Racing, Sam Bird, odwiedzi jedną z lokalnych organizacji charytatywnych ExCeL, Newham All Star Sports Academy (NASSA). Zajmuje się ona wsparciem zmian społecznych poprzez sport i ma siedzibę na Uniwersytecie Wschodniego Londynu. Przed wydarzeniem, brytyjski kierowca weźmie udział w obozie sportowym organizowanym przez akademię, prezentując samochód wyścigowy Jaguar I-TYPE 6, aby porozmawiać z młodymi ludźmi o znaczeniu sportu i ćwiczeń dla zachowania zdrowia psychicznego. Założona w 2006 roku akademia rozpoczęła swoją działalność od organizowania zajęć z koszykówki dla miejscowych dzieci i młodzieży, stając się bezpieczną przystanią do uprawiania sportu z dala od pokusy alkoholu, narkotyków i przestępczości w jednej z najuboższych dzielnic Londynu. Akademia kształci ambitnych, odnoszących sukcesy i odpowiedzialnych dorosłych oraz stanowi alternatywę dla angażowania się w zachowania antyspołeczne.

W ostatni lipcowy weekend Sam będzie ścigał się na ojczystej ziemi, a dołączy do niego kolega z drużyny, Mitch Evans. Para Jaguarów weźmie udział w prawdopodobnie dwóch najważniejszych wyścigach sezonu, w których rozstrzygną się zarówno mistrzostwa świata kierowców, jak i drużyn.

Ten sezon, był jak dotąd jednym z najbardziej konkurencyjnych dla Jaguar TCS Racing. Team osiągnął już rekordową liczbę miejsc na podium i pole position, a pozostały jeszcze dwa wyścigi. Jeśli połączymy te wyniki z zespołem Envision Racing, oznacza to, że samochody napędzane technologią Jaguara odniosły jak dotąd sześć zwycięstw, szesnaście miejsc na podium i cztery pole position – więcej niż jakikolwiek inny producent.

„Jestem niezwykle dumny, że rozpoczynamy ostatni wyścigowy weekend Mistrzostw Świata Formuły E ABB FIA 2023 z Jaguar TCS Racing po raz kolejny w pierwszej trójce drużynowych mistrzostw świata. Przez ostatnie trzy sezony przystępowaliśmy do finałowego weekendu wyścigowego, aby walczyć o mistrzostwo dla kierowcy i zespołu, co pokazuje imponującą konsekwencję i determinację całego zespołu. Ponadto nasz zespół partnerski Envision Racing również znajduje się w pierwszej trójce drużyn mistrzostw świata. Sześć zwycięstw i szesnaście wspólnych miejsc na podium od stycznia pokazuje, jak konkurencyjny jest Jaguar I-TYPE 6 i oba zespoły w tym sezonie. Ponieważ do końca pozostał tylko podwójny finał, jesteśmy niesamowicie zmotywowani, aby jeszcze raz dać z siebie wszystko w obu mistrzostwach w Londynie” - James Barclay, szef zespołu Jaguar TCS Racing.

Jaguar TCS Racing zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji zespołów, a w klasyfikacji kierowców Mitch Evans jest trzeci, a Sam Bird dziewiąty.

„Opuściłem Rzym z mieszanymi uczuciami, ale jadę do Londynu gotowy, aby zakończyć sezon na wysokim poziomie, dając z siebie wszystko i dążąc do jak najlepszego wyniku. To był niesamowity sezon wyścigowy. Mamy naprawdę szybkiego i wydajnego Jaguara I-TYPE 6, odniosłem trzy zwycięstwa, pięć razy stawałem na podium i mam nadzieję, że w ten weekend zdobędę jeszcze kilka” - Mitch Evans, kierowca Jaguar TCS Racing.

„Wyścigi na ojczystej ziemi zawsze będą dla mnie czymś wyjątkowym i nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, jak Jaguar I-TYPE 6 spisze się na tym torze. Wchodzę w ten weekend z determinacją, aby dać z siebie wszystko w naszym dążeniu do mistrzostwa zespołu” - Sam Bird, kierowca Jaguar TCS Racing

15 i 16 runda Mistrzostw Świata Formuły E ABB FIA 2023 rozpoczną się o godzinie 17:00 czasu londyńskiego w sobotę 29 i niedzielę 30 lipca.

Jaguar TCS Racing
Jaguar TCS Racing
Jaguar TCS Racing
Jaguar TCS Racing