JAGUAR TCS RACING WYGRAŁ ELIMINACJE I ZDOMINOWAŁ PODIUM W SÃO PAULO

JAGUAR TCS RACING W SÃO PAULO

  • Mitch Evans i Sam Bird reprezentujący zespół Jaguar TCS Racing zapewnili zwycięstwo i sensacyjne podwójne podium w E-Prix w São Paulo.
  • Wszystkie miejsca na podium wywalczyły samochody z napędem Jaguara. Nick Cassidy z zespołu Envision zajął drugie miejsce.
  • Sam Bird zdobył tytuł TAG Heuer Fastest Lap, prezentując imponujące osiągi Jaguara I-TYPE 6
  • Jaguar TCS Racing awansował na trzecie miejsce w klasyfikacji zespołowej

Podczas E-Prix w São Paulo Mitch Evans odniósł pierwsze zwycięstwo w sezonie. Trzecie miejsce zajął Sam Bird – kolejny zawodnik zespołu Jaguar TCS Racing. Drugą lokatę wywalczył Nick Cassidy z zespołu Envision, którego bolid też posiada napęd Jaguara. Emocjonalna walka pomiędzy najszybszymi trzema zawodnikami trwała do ostatnich sekund wyścigu. Podwójne podium pozwoliło zespołowi Jaguar TCS Racing awansować na trzecie miejsce w klasyfikacji zespołów w Mistrzostwach Świata ABB Formuły E.

Zespół Jaguar TCS Racing w znakomitym stylu zaprezentował 23 tysiącom fanów w Brazylii możliwości Jaguarów I-TYPE 6. Obaj kierowcy Jaguara pokazali się od najlepszej strony, prezentując doskonale zaplanowaną i zrealizowaną strategię zespołową.

Mitch Evans uplasował się na trzecim miejscu po dobrym występie w kwalifikacjach. Evans zaliczył też świetny start. Początkowo utrzymywał swoją pozycję, a na siódmym okrążeniu wyprzedził Da Costę prowadzącego porsche, co dało mu drugie miejsce. Mitch zastosował właściwą strategię energetyczną i wykorzystał dobry moment na objęcie prowadzenia.

Sam Bird zaliczył jeden z najlepszych występów w sezonie, wspinając się podczas wyścigu o aż siedem pozycji. Również zastosował korzystną strategię energetyczną, pozwalającą mu utorować sobie drogę do walki z Nickiem Cassidy z Envision Racing, który przekroczył linię mety jako drugi. Sam uzupełnił podium i wywalczył wyróżnienie TAG Heuer Fastest Lap, co zapewniło mu dodatkowy punkt. Trzy miejsca na podium dla konstrukcji Jaguara tworzą historyczny sukces marki w Formule E. Zwycięstwo w São Paulo stawia Sama Birda na szóstym miejscu w klasyfikacji kierowców Mistrzostw Świata ABB Formuły E FIA 2023, podczas gdy Mitch awansował na dziewiąte miejsce.

James Barclay, szef zespołu Jaguar TCS Racing: Co za niesamowity dzień i historyczne zwycięstwo! Po raz pierwszy kierowcy trzech bolidów z napędem Jaguara stanęli na podium. Po kilku trudnych weekendach wyścigowych dzisiejszy sukces smakował jeszcze bardziej. Posiadając mocny samochód i sprawdzony zespół, wiedzieliśmy, że czekamy na weekend z dobrą strategią i bez przygód. Właśnie to się wydarzyło. Mitch i Sam jechali wyjątkowo, wykazując się cierpliwością w strategicznych momentach wyścigu i dynamiką, kiedy było to niezbędne. Chciałbym podziękować naszemu partnerowi technicznemu WAE, który niestrudzenie pracował na ten wynik, oraz naszym znakomitym partnerom handlowym. Chcieliśmy dać brazylijskim fanom wspaniałe show i właśnie to osiągnęliśmy. Ten wyjątkowy dzień będziemy świętować z wielką przyjemnością.

Mitch Evans, kierowca Jaguar TCS Racing, nr 9: To zwycięstwo przyszło w idealnym momencie. Samochód był szybki, a mimo to mieliśmy ciężki start. To niesamowite, że w końcu odniosłem zwycięstwo. Nick naciskał mnie do samego końca. Sukces jest efektem ciężkiej pracy zespołu. Próba ułożenia w całość starań o zestrojenie samochodu oraz właściwą strategię nie jest łatwa. Tym bardziej się cieszę, że na mojej tablicy pojawiły się punkty.

Sam Bird, kierowca Jaguar TCS Racing, nr 10: To niesamowite, że Jaguar TCS Racing zdominował podium. Czapki z głów dla zespołu, to wspaniały wynik. Zaliczyłem najszybsze okrążenie, co daje kolejne ważne punkty dla zespołu. Teraz nie możemy się doczekać Berlina.

Przed zespołem Jaguar TCS Racing siódma i ósma runda Mistrzostw Świata ABB Formuły E FIA 2023, która odbędzie się w Berlinie w dniach 22 i 23 kwietnia.

JAGUAR TCS RACING
JAGUAR TCS RACING
JAGUAR TCS RACING
JAGUAR TCS RACING