POLE POSITION I ZAWIEDZIONE NADZIEJE ZESPOŁU JAGUAR TCS RACING PODCZAS 4. RUNDY SERII FORMULA E W HAJDARBADZIE

POLE POSITION I ZAWIEDZIONE NADZIEJE ZESPOŁU JAGUAR TCS RACING PODCZAS 4. RUNDY SERII FORMULA E W HAJDARBADZIE

• Mitch Evans wywalczył pole position dla Jaguar TCS Racing w Hajdarbadzie.
• Pierwszy i jedyny wyścig Formuły E rozgrywany w tym sezonie w Indiach zakończył się zawiedzionymi nadziejami po tym, jak Sam Bird przypadkowo zderzył się z kolegą z zespołu Mitchem Evansem.
• Jaguar TCS Racing pozostaje na piątym miejscu w klasyfikacji zespołowej. W rankingu kierowców Sam Bird zajmuje szóstą pozycję, a Mitch Evans dwunastą.
• Kolejna piąta runda Mistrzostw Świata ABB FIA Formuła E odbędzie się w Kapsztadzie w RPA w sobotę, 25 lutego.

11 lutego 2023 roku w Indiach została rozegrana 4. runda Mistrzostw Świata serii ABB FIA Formuła E, w której kierowcy rywalizują w jednomiejscowych samochodach wyścigowych napędzanych energią elektryczną. Weekend zaczął się niezwykle emocjonująco. Mitch Evans w Hajdarbadzie wywalczył dla zespołu Jaguar TCS Racing pole position. Drugi kierowca zespołu Sam Bird, który w drugiej serii treningów zanotował najlepszy czas, podczas kwalifikacji zajął trzecie miejsce w fazie grupowej i awansował do półfinału. Niestety wraz z dwoma innymi kierowcami otrzymał karę za opuszczenie toru. Bird ostatecznie wystartował do wyścigu z pozycji 6.

Przez 7 z 32 okrążeń wyścigu obaj kierowcy utrzymali swoje pozycje startowe. Następnie Mitch po procedurze odzyskiwania energii wylądował na 3. pozycji, a Sam wspiął się na pozycję 5. Na 13. okrążeniu Sam popełnił błąd podczas hamowania, w wyniku którego uderzył Fenestraza i w konsekwencji kolegę z drużyny Mitcha Evansa. Ostatecznie obydwa jaguary zostały wyeliminowane z wyścigu.

Większym szczęściem mógł cieszyć się Envision Rancing, zespół kliencki Jaguara, który miał szansę zaprezentować szybkość i wydajność Jaguara I-TYPE 6 podczas całego wyścigu. Nick Cassidy startujący Jaguarem I-TYPE 6 zajął drugie miejsce w wyścigu, zdobywając tym samym pierwsze podium dla zespołu.

Ostatecznie po rundzie Hajdarbadzie Sam Bird zajmuje szóstą pozycję w klasyfikacji kierowców Mistrzostw Świata Formuły E ABB FIA 2023, a Mitch Evans jest dwunasty. Tymczasem Jaguar TCS Racing uplasował się piątym miejscu w klasyfikacji zespołowej mistrzostw świata Formuły E.

James Barclay, szef zespołu Jaguar TCS Racing: „Mieliśmy podczas dzisiejszego wyścigu okazję dostrzec wiele pozytywów. Mitch zdobył pole position podczas naszego drugiego domowego wyścigu w Indiach i wiemy, że mamy do dyspozycji bardzo konkurencyjne auto – Jaguara I-TYPE 6. Zespół spisał się znakomicie, ale niestety czasami zdarzają się błędy i tak właśnie stało się tym razem. Sam przeprosił Mitcha oraz zespół i zostawiamy to przykre wydarzenie za sobą. Warto skupić się na tym, co dziś osiągnęliśmy. Mamy bardzo szybki samochód wyścigowy, a nasz zespół kliencki Envision utrzymywał się w czołówce przez cały wyścig. Chciałbym podziękować wszystkim fanom za wsparcie, które otrzymaliśmy w Indiach. Jako zespół pozostajemy pozytywnie nastawieni i teraz skupiamy się na wyścigu w Kapsztadzie, który odbędzie się już za dwa tygodnie.

Mitch Evans, kierowca Jaguar TCS Racing: „Utrzymałem prowadzenie od startu, a Jaguar I-TYPE 6 świetnie się spisywał. Zdecydowaliśmy się na wczesne użycie Trybu Ataku, miałem też dobry poziom energii, ale Sam popełnił błąd i wyeliminował mnie z wyścigu. Nie było to zamierzone, ale jednak pozostaje frustrujące. Mój dotychczasowy sezon był trudny. Nie mogę się doczekać Kapsztadu”.

Sam Bird, kierowca Jaguar TCS Racing, nr 10: „Bardzo przepraszam cały zespół, Mitcha i wszystkich, którym zaprzepaściłem szansę na sukces. Mamy naprawdę dobry samochód, ale popełniłem błąd, który okazał się bardzo kosztowny w konsekwencjach. Wiem, jak ciężko wszyscy pracowali i mam nadzieję, że uda mi się to wszystkim w Kapsztadzie wynagrodzić”.

Piąta runda Mistrzostw Świata Formuły E ABB FIA 2023 po raz pierwszy odbędzie się w Kapsztadzie w  RPA w sobotę, 25 lutego.

Jaguar TCS Racing, nr 10
Jaguar TCS Racing, nr 10
Jaguar TCS Racing, nr 10
Jaguar TCS Racing, nr 10