JAGUAR TCS RACING Z TYTUŁEM NAJLEPSZEGO ZESPOŁU, A MITCH EVANS ZWYCIĘZCĄ W LONDYNIE

JAGUAR TCS RACING Z TYTUŁEM NAJLEPSZEGO ZESPOŁU, A MITCH EVANS ZWYCIĘZCĄ W LONDYNIE  • Mitch Evans wygrał 15. rundę Mistrzostw Świata Formuły E ABB FIA 2023, zwyciężając po raz czwarty w tym sezonie.

  • Jaguar TCS Racing odniósł pierwsze zwycięstwo na rodzimym torze w dramatycznym wyścigu Hankook London E-Prix 2023.

  • Na jeden wyścig przed końcem Jaguar TCS Racing ma taką samą liczbę punktów w Mistrzostwach Świata drużyn jak Envision Racing, którego auta napędzane są silnikami Jaguara.

  • Mitch Evans zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji kierowców, a Sam Bird jest dziewiąty.

  • 16. runda, czyli ostatni wyścig Mistrzostw Świata Formuły E ABB FIA 2023, rozpocznie się 30 lipca, na ulicach Londynu.


JAGUAR TCS RACING Z TYTUŁEM NAJLEPSZEGO ZESPOŁU, A MITCH EVANS ZWYCIĘZCĄ W LONDYNIE

Mitch Evans z Jaguar TCS Racing wygrał przedostatni wyścig Mistrzostw Świata Formuły E ABB FIA 2023, odnosząc swoje czwarte zwycięstwo w tym sezonie. Nowozelandczyk zajął również pole position, zdobywając 28 z 29 dostępnych punktów.

Sam Bird w niesamowitym wyścigu ukończył swój rodzimy E-Prix na czwartej pozycji. Przed wyprzedaną do ostatnich miejsc widownią brytyjska drużyna prowadziła walkę o mistrzostwo aż do samego końca, realizując solidną strategię i zdobywając aż 40 punktów. Zespół rusza do ostatniego wyścigu sezonu 2023 z tyloma samymi punktami, co jego zespół partnerski, Envision Racing.

Przystąpiliśmy do przedostatniej rundy Mistrzostw Świata Formuły E ABB FIA 2023, przygotowując się na doskonały i pełen sprytnych manewrów wyścig z odrobiną szczęścia i dokładnie to otrzymaliśmy. Pole position Mitcha, wywalczone pod presją, było bardzo imponujące. Po tak intensywnym wyścigu czwarte miejsce Sama było niesamowitym wynikiem dla niego i dla zespołu, co dało mistrzostwo naszemu zespołowi. Zapewnienie czwartego zwycięstwa Jaguar TCS Racing i dziesiątego podium w sezonie przyczyniło się do naszego rekordowego roku i pokazało, że stale się rozwijamy. Moje gratulacje dla Jake'a Dennisa i całego zespołu Avalanche Andretti za tytuł mistrza świata kierowców – byli dla nas świetną konkurencją i zapewnili wszystkim bardzo mocny sezon – powiedział James Barclay, szef zespołu Jaguar TCS Racing.

Mitch rozpoczął wyścig na szóstym miejscu, a Sam Bird na dziewiątym. Przez cały wyścig, pełen akcji od startu do mety, Mitch wspiął się o imponujące pięć miejsc, aby prowadzić grupę od 9. okrążenia. Podczas gdy Nowozelandczyk koncentrował się na swoim zadaniu, za nim rozegrały się dramaty na E-Prix. Podczas 15. okrążenia Nick Cassidy z Envision Racing doznał uszkodzenia przedniego skrzydła, co spowodowało, że wycofał się z wyścigu. Na trasę wjechał samochód bezpieczeństwa. Na 29. okrążeniu pojawił się kolejny samochód bezpieczeństwa przed czerwoną flagą i zatrzymaniem wyścigu. Podczas ponownego startu Mitch był przed Sébastienem Buemiego, António Félixem da Costo i Jake’iem Dennisem, zanim druga czerwona flaga została wywieszona kilka minut później, gdy tor został zablokowany z powodu incydentu na zakręcie 19.

Po drugim wznowieniu wyścigu Mitch utrzymał prowadzenie, odjechał rywalom i zdominował wyścig, zapewniając sobie czwarte zwycięstwo ABB FIA w Formule E w tym sezonie. W środku agresywnie atakującej grupy bolidów Sam przedarł się na silną pozycję do zdobywania punktów, kończąc na czwartym miejscu po nałożeniu kary na Da Costę.

Chciałem poprowadzić walkę do ostatniego dnia mistrzostw i dałem z siebie wszystko. Zdobyłem pole position i wygrałem wyścig, ale Jake Dennis znów pojechał niesamowicie. Gratulacje dla niego i całego zespołu Avalanche Andretti za zdobycie tytułu. Jest wiele rzeczy, które mogły potoczyć się inaczej w tym sezonie, ale mistrzostwo drużynowe jest teraz priorytetem. Wiem, ile dla całej drużyny oznaczałoby zdobycie mistrzostwa, więc jutro znowu damy z siebie wszystko – Mitch Evans, kierowca Jaguar TCS Racing.

Wyścig był chaotyczny jak na styl Formuły E, więc mam nadzieję, że fanom się podobało. To był bardzo dziwny wyścig, ale cieszę się, że zdobyłem mocne punkty dla zespołu. Liczyłem na trzecie miejsce, ale czwarte to przyzwoita robota. Zdobycie tych punktów dla zespołu było ważne, a teraz mamy wielką szansę na przywiezienie do domu tytułu mistrza świata. Jaguar I-TYPE 6 jest solidnie przygotowany na kolejny wielki dzień – powiedział Sam Bird, kierowca Jaguar TCS Racing.

W przedostatnim wyścigu sezonu Jaguar TCS Racing zrównał się punktami z napędzanym przez Jaguara Envision Racing w klasyfikacji zespołów Mistrzostw Świata Formuły E 2023 ABB FIA.

Nie mógłbym być bardziej dumny ze wszystkich w Jaguar TCS Racing. Cieszymy się z tej walki o mistrzostwo świata i nie poddajemy się – dodał James Barclay.

Finałowa runda Mistrzostw Świata Formuły E ABB FIA 2023 rozpocznie się o godzinie 18:00 w niedzielę 30 lipca.

Finałowa runda Mistrzostw Świata Formuły E ABB FIA 2023
Finałowa runda Mistrzostw Świata Formuły E ABB FIA 2023
Finałowa runda Mistrzostw Świata Formuły E ABB FIA 2023
Finałowa runda Mistrzostw Świata Formuły E ABB FIA 2023
F-TYPE ZP Edition
F-TYPE ZP Edition
F-TYPE ZP Edition
F-TYPE ZP Edition