JAGUAR TCS RACING PREZENTUJE I-TYPE 6 – NAJBARDZIEJ ZAAWANSOWANY W HISTORII JAGUARA, CAŁKOWICIE ELEKTRYCZNY SAMOCHÓD WYŚCIGOWY

JAGUAR TCS RACING PREZENTUJE I-TYPE 6

NOWY JAGUAR I-TYPE 6 JEST NAJBARDZIEJ ZAAWANSOWANYM I WYDAJNYM SAMOCHODEM WYŚCIGOWYM W HISTORII JAGUARA, ZAPROJEKTOWANYM, BY W 2023 ROKU WYGRAĆ MISTRZOSTWA ŚWIATA FORMUŁY E ABB FIA. LŻEJSZY, MOCNIEJSZY I SZYBSZY JAGUAR I-TYPE 6 WYZNACZY NOWE STANDARDY OSIĄGÓW DLA CAŁKOWICIE ELEKTRYCZNEGO SAMOCHODU WYŚCIGOWEGO Z MAKSYMALNĄ PRĘDKOŚCIĄ 321 KM/H.

Jaguar TCS Racing zaprezentował Jaguara I-TYPE 6, zaprojektowanego i skonstruowanego, by rywalizować w Mistrzostwach Świata Formuły E ABB FIA w 2023 roku, gdy innowacyjna, całkowicie elektryczna kategoria sportów motorowych wkracza w nową erę Gen3.

Jaguar I-TYPE 6 jest najbardziej zaawansowanym i wydajnym elektrycznym samochodem wyścigowym w historii Jaguara. To także pierwszy samochód wyścigowy Formuły E FIA, który posiada zarówno przednie, jak i tylne układy napędowe, które eliminują potrzebę stosowania konwencjonalnych hamulców tylnych.

Rozpoczynająca się w styczniu 2023 roku Gen3 Formuły E przyniesie szybsze i jeszcze bardziej ekscytujące wyścigi na torach ulicznych całego świata. Wprowadzając najnowocześniejsze technologie trzeciej generacji, samochód wyścigowy Formuły E Jaguara wyznaczy nowe standardy osiągów: jest o 74 kg lżejszy i o 100 kW mocniejszy niż poprzednie pojazdy, ponadto może teraz osiągnąć maksymalną szybkość 321 km/h.

Jaguar TCS Racing wkracza w sezon 2023 z nową, charakterystyczną identyfikacją. Przykuwająca uwagę paleta kolorów obejmuje węglową czerń, satynową biel i wyrafinowane złote akcenty; pojazdy z asymetrycznym wzorem barw Jaguara I-TYPE 6 tworzą dwa unikalne samochody dla kierowców Mitcha Evansa i Sama Birda.

Kolejna generacja Formuły E będzie nadal stanowić poligon doświadczalny dla Jaguara TCS Racing i Jaguara Land Rovera. W miarę jak zespół będzie rozwijać i wprowadzać kolejne innowacyjne rozwiązania, by rywalizować o sukces w Mistrzostwach Świata, te technologie będą stopniowo stosowane w regularnych samochodach osobowych z elektrycznymi układami napędowymi.

Innowacja i transfer technologii z Jaguara I-TYPE 6 bezpośrednio umożliwi z początkiem 2025 roku przeobrażenie Jaguara w całkowicie elektryczną, nowoczesną markę luksusową. Ściganie się w kategorii sportów motorowych o zerowej emisji z najbardziej zrównoważonym samochodem wyścigowym na świecie pokazuje zobowiązanie Jaguara Land Rovera do posiadania zerowej emisji z rur wydechowych i osiągnięcia zerowej emisji dwutlenku węgla w całym łańcuchu dostaw, produktach i operacjach do 2039 roku w ramach strategii Reimagine.

Przed mistrzostwami w 2023 roku Wolfspeed został potwierdzony jako Oficjalny Patron w zakresie półprzewodnikowych elementów mocy. Partnerstwo to opiera się na trwającej od 2017 roku relacji firmy Wolfspeed z zespołem, w której zaawansowana technologia węglika krzemu została wykorzystana, by zwiększyć torową wydajność i osiągi. Również Jaguar Land Rover ogłosił niedawno strategiczną współpracę z Wolfspeed, zapewniając sobie tym samym dostawy półprzewodników z węglika krzemu dla kolejnej generacji inwertorów w pojazdach elektrycznych. Obydwa partnerstwa będą wspierać transfer technologii i wiedzy z toru na drogę, szczególną uwagę poświęcając wydajności.

Po dwóch pełnych sukcesów latach z zespołem Micro Focus odnowił swoje partnerstwo jako Oficjalny Partner Techniczny. Jego światowej klasy oprogramowanie oraz usługi takie jak IDOL czy platforma analityczna Vertica są zakorzenione w działalności zespołu, pozwalając na zbieranie i przetwarzanie ogromnych ilości danych, tworząc dokładniejsze przewidywania oraz pilne decyzje podczas wyścigów, co skutkuje większą liczbą punktów, podiów i zwycięstw dla zespołu.

Jaguar TCS Racing będzie się ścigać w Mexico City w dniu 14 stycznia 2023 roku na pierwszym z 17 wyścigów w 12 miastach.

Po tym, jak Jaguar TCS Racing zdobył najwięcej jak do tej pory punktów w zeszłym sezonie w Formule E, a Mitch Evans zajął drugie miejsce w Mistrzostwach Świata Kierowców, brytyjski zespół ciężko pracuje, aby ponownie walczyć o tytuł Mistrza Świata w 2023 roku.

„Dzień startu jest zawsze pełnym dumy i ekscytującym momentem dla Jaguara TCS Racing, a w tym roku bardziej niż kiedykolwiek, ponieważ wchodzimy w erę Gen3 Formuły E. Sezon 9 ma być najbardziej zmuszającym do rywalizacji i ekscytującym sezonem do tej pory, z całkowicie elektrycznym samochodem wyścigowym, Jaguarem I-TYPE 6 oraz kultowymi miastami dodanymi do kalendarza. A nowe barwy naszego zespołu przekształciły samochód w dzieło sztuki w harmonii z naszą nowoczesną luksusową wizją dla Jaguara” – mówi James Barclay, Jaguar TCS Racing Team Principal.

JAGUAR TCS RACING
JAGUAR TCS RACING