JOEL ERIKSSON I TOM DILLMAN TESTOWYMI KIEROWCAMI JAGUAR TCS RACING

Jaguar Racing

JAGUAR TCS RACING OGŁOSIŁ, ŻE SZWED JOEL ERIKSSON ORAZ FRANCUZ TOM DILLMAN BĘDĄ REZERWOWYMI, TESTOWYMI I SYMULACYJNYMI KIEROWCAMI DLA BRYTYJSKIEGO ZESPOŁU PODCZAS MISTRZOSTW ŚWIATA FORMUŁY E ABB FIA 2023.
Tom Dillman i Joel Eriksson skupią się na kluczowych rolach w symulatorze w Oxfordshire oraz testowaniu lżejszego, szybszego i bardziej wydajnego Jaguara I-TYPE 6, by zwiększyć jego konkurencyjność.

Joel Eriksson ścigał się w Formule 4, Europejskich Mistrzostwach Formuły 3 oraz DTM, zanim w 2018 roku wystartował w teście debiutantów Formuły E w Marakeszu dla DS Virgin Racing. Następnie w 2019 roku 24-latek został oficjalnym kierowcą testowym i rezerwowym dla Dragon Racing i wziął udział w swoim drugim debiutanckim teście Formuły E. W Mistrzostwach Świata Formuły E ABB FIA zadebiutował na Puebla E-Prix 2021 dla Dragon Penske Autosport i ukończył siedem finałowych wyścigów dla drużyny.

33-letni Tom Dillman był przez ostatnie dwa sezony istotnym członkiem Jaguar TCS Racing i kontynuuje współpracę z brytyjskim zespołem wyścigowym w erze Gen3. Dillman startuje w wyścigach od wczesnych lat 2000 i w tym czasie rywalizował w ponad 300 wyścigach. Kulminacyjne momenty w karierze Toma obejmują tytuł mistrza Formuły V8 2016 serii 3.5 i niemieckiej Formuły 3 2010. Dillmanowi nie jest obca Formuła E, gdyż startował w 23 E-Prix od 2017 roku z zespołami Venturi i NIO Formuły E.

Rezerwowi kierowcy dołączają do mocnego duetu – Mitcha Evansa i Sama Birda, którzy wnoszą do zespołu niezbędną ciągłość i spójność.

„Naprawdę nie mogę się doczekać dołączenia do zespołu Jaguar TCS Racing jako kierowca rezerwowy i testowy. Testowałem Jaguara I-TYPE 6 w symulatorze i wspaniale jest móc zobaczyć różnicę pomiędzy Gen2 i Gen3 – to prawdziwy krok naprzód w technologii, szybkości i mocy. W ciągu ostatnich dwóch sezonów zespół odnotował świetne wyniki i mam nadzieję, że pomogę Mitchowi, Samowi i inżynierom w tym sezonie” – mówi Joel Eriksson, kierowca rezerwowy Jaguar TCS Racing.

„Jestem podekscytowany kontynuowaniem mojej roli z rodziną Jaguar TCS Racing. Po największej zdobyczy punktowej naszego zespołu w zeszłym sezonie w połączeniu z rozwojem i debiutem nowego I-TYPE 6 nie mogę się doczekać, by znów pomóc wszystkim walczyć o mistrzostwo świata” – komentuje Tom Dillman, kierowca rezerwowy Jaguar TCS Racing.

JOEL ERIKSSON

TOM DILLMAN