JAGUAR TCS RACING W DRODZE PO SUKCES NA KULTOWYM WYŚCIGU W MONAKO

JAGUAR TCS RACING W DRODZE PO SUKCES NA KULTOWYM WYŚCIGU W MONAKO

  • Po rewelacyjnym weekendzie wyścigowym w Berlinie, team Jaguar TCS Racing jest gotowy na dziewiątą rundę E-Prix na odnowionym torze w Monako.
  • Pierwszy raz Mitch Evans i Sam Bird zdobyli dla swojej drużyny niesamowite pierwsze i drugie miejsce w siódmej rundzie Mistrzostw Świata Formuły E ABB FIA.
  • Brytyjska ekipa wyścigowa będzie walczyć teraz o koronę Monako E-Prix, na kilka godzin przed koronacją Króla Karola Trzeciego i Królowej Kamili.
  • Kierowcy zasiądą do Jaguara I-TYPE 6, by przejechać ulice Monte Carlo w sobotę, 6 maja od 15.00.

Jaguar TCS Racing rozpędził się w europejskich rundach Mistrzostw Świata Formuły E ABB. Wyjątkowy E-Prix Monako jest początkiem drugiej połowy sezonu 2023.

Po historycznym dla teamu weekendzie wyścigowym w Berlinie ze spektakularnym pierwszym i drugim miejscem Jaguar TCS Racing skupi się na zdobyciu kolejnych punktów i podium na jednym z najstarszych i najbardziej prestiżowych torów wyścigowych na świecie. Tor w Monako to 3337 kilometrów kultowych ulic, odnowionych dla większych wyzwań, zawrotnego tempa i niezwykłych emocji. Przesiąknięte historią wyścigów Monako było świadkiem rodzenia się największych talentów wyścigowych, a w ten weekend kontynuuje tę tradycję za sprawą Mitcha Evansa i Sama Birda z Jaguar TCS Racing, którzy zasiądą za sterami Jaguara I-TYPE 6 w elektrycznych mistrzostwach świata.

„Jestem niezmiernie dumny z występu zespołu w Berlinie. Osiągnięcie naszego wyniku było niesamowitym sukcesem i pokazało ciężką pracę, jaką cały zespół wkłada w poprawę naszych wyników. Z kolei Monako to bez wątpienia jeden z najbardziej kultowych obiektów sportowych na świecie, z bogatą historią wyścigów, więc moim zdaniem jest to idealna okazja do pokazania wyścigów elektrycznych i tym samym przyszłości sportów motorowych. Formuła E po raz kolejny sprowadzi na ulice Monako najwybitniejszych kierowców, najlepsze zespoły i producentów na świecie, a wszystko będzie dosłownie elektryzowało. Monako to wymagający tor, a wyścig będzie kwestią strategii, w której ramach będziemy musieli podejmować właściwe decyzje we właściwym czasie. To oczywiste, że zespół i nasi kierowcy już nie mogą się doczekać tych emocji!” – powiedział James Barclay, szef zespołu Jaguar TCS Racing.

Mitch Evans wraca na tor w Monako jak do swojego domu. Jeździł tu wielokrotnie i dobrze spisał się na wielu tutejszych wyścigach w przeszłości. Mitch zdobył pole position i drugie miejsce na podium w ekscytującym wyścigu w Monako w zeszłym roku i będzie dążył do powtórzenia swojej niedawnej passy z São Paulo i Berlina w ten weekend, właśnie w Monako.

„To niesamowite uczucie, kiedy ścigasz się w Monako, a wyjątkowe jest to, że mogę nazwać to miejsce moim drugim domem, tym bardziej że w Nowej Zelandii nie mamy wyścigów. Po sukcesach w São Paulo i Berlinie jestem bardzo zmotywowany do kolejnego niesamowitego występu w ten weekend. To tor, na którym dobrze sobie radziłem w przeszłości, zajmując trzecie miejsce w sezonie siódmym i drugie w sezonie ósmym, więc dam z siebie wszystko w tę sobotę” – zapowiedział Mitch Evans, kierowca Jaguar TCS Racing.

Z kolei dla brytyjskiego kierowcy Sama Birda będzie to nieco inne poczucie rodzinnej dumy, ponieważ wielu Brytyjczyków świętować będzie w tę sobotę koronację Króla Karola III i Królowej Kamili. Sam ma nadzieję uczcić tę wyjątkową okazję kolejnym podium w Monako.

„Ogólnie rzecz biorąc, Berlin był wspaniałym weekendem wyścigów dla zespołu i mogliśmy pokazać po raz kolejny możliwości Jaguara I-TYPE 6. Zdobycie pierwszego podium było niesamowite i wiem, że mamy w sobie wszystko, aby osiągać dalej takie wyniki. To ekscytujący weekend dla wszystkich. Monako to słynny tor wyścigowy, na którym mamy nadzieję napisać nową historię!” – dodaje Sam Bird, kierowca Jaguar TCS Racing
Team Jaguar TCS Racing, zajmujący obecnie trzecie miejsce w mistrzostwach drużyn, jest gotowy na Monako i zamierza kontynuować zdobywanie punktów w klasyfikacji kierowców i zespołów, co gwarantuje pasjonującą drugą połowę dziewiątego sezonu.

„Monte Carlo to idealne miejsce na wyścigi. Samochody Formuły E są w stanie dość łatwo wyprzedzać na słynnych ulicach, dlatego E-Prix zapewnia wspaniałe widowisko z dużą liczbą wyjściowych intryg. Zielone światło w Monako to najmocniejszy start w sezonie przez konieczność trudnego zarządzania energią, z powodu niesamowitych wymagań technicznych zarówno dla kierowców, jak i inżynierów oraz asfaltu wysokiej jakości. Zarządzanie ruchem ma również kluczowe znaczenie, podobnie jak synchronizacja wyprzedzania, dlatego komunikacja między kierowcami a inżynierami będzie tak ważna. W tym fantastycznym wyścigu wygra ten, kto połączy to wszystko razem” - podkreśla Phil Charles, kierownik techniczny Jaguar TCS Racing.
Jaguar TCS Racing weźmie udział w dziewiątej rundzie Mistrzostw Świata Formuły E ABB FIA 2023 w Monte-Carlo w Monako, 6 maja o godzinie 15.00.

JAGUAR TCS RACING W MONAKO
JAGUAR TCS RACING W MONAKO