PRZEŁOMOWY MOMENT W TOKIO: JAGUAR TCS RACING BĘDZIE ŚWIĘTOWAĆ SETNY WYŚCIG W FORMULE E

● Jaguar TCS Racing wystartuje w swoim setnym wyścigu w Mistrzostwach Świata Formuły E ABB FIA podczas inauguracyjnego Tokyo E-Prix w sobotę 30 marca 2024 r.


● Tokyo E-Prix to także setny wyścig dla kierowcy Jaguar TCS Racing Mitcha Evansa, dyrektora zespołu Jamesa Barclaya i wielu innych kluczowych członków zespołu.


● Jaguar powrócił do wyścigów w 2016 roku, stając się pierwszym producentem luksusowych samochodów, który wszedł do Formuły E w jej trzecim sezonie.


● W ramach obchodów tego wydarzenia zarówno Mitch Evans, jak i Nick Cassidy będą nosić kombinezony wyścigowe z nazwiskami członków zespołu, a ich samochody otrzymają specjalne barwy.


● Jaguar TCS Racing obecnie prowadzi w Mistrzostwach Świata zespołów, a Nick Cassidy i Mitch Evans zajmują pierwsze i trzecie miejsce w mistrzostwach kierowców.


● Rozpoczęcie Tokyo E-Prix zaplanowano na godzinę 15.00 czasu lokalnego (GMT + 9 godzin).


Jaguar powrócił do sportów motorowych w 2016 roku, dołączając do trzeciego sezonu Formuły E. Teraz, w ósmym sezonie zawodów, w ciągu ostatnich 99 wyścigów Jaguar TCS Racing stał się głównym producentem i czołowym zespołem w całkowicie elektrycznych mistrzostwach świata, zdobywając 36 podiów, 13 zwycięstw i łącznie 1139 punktów w mistrzostwach.


Tokyo E-Prix będzie również setnym wyścigiem dla wielu kluczowych członków zespołu Jaguar TCS Racing, w tym kierowcy wyścigowego Mitcha Evansa i dyrektora zespołu Jamesa Barclaya, którzy są związani z zespołem od początku jego istnienia. Mitch odniósł z zespołem dziesięć zwycięstw i 26 razy stanął na podium, stając się jednym z najbardziej utytułowanych kierowców Jaguara, a we wszystkich 100 wyścigach współpracował z inżynierem wyścigowym Josephem Rocą.


Aby uczcić setny wyścig, kierowcy Jaguar TCS Racing będą nosić szyte na miarę kombinezony wyścigowe z nazwiskami członków zespołu, zwycięzców zawodów pracowniczych i partnerów wyścigowych. Samochody wyścigowe I-TYPE 6 Mitcha i Nicka również będą miały specjalne jubileuszowe barwy z okazji setnego wyścigu.


Przez ostatnie osiem sezonów Jaguar TCS Racing ścigał się, wprowadzając innowacje w technologii pojazdów elektrycznych zarówno na torze, jak i poza nim. Dzięki strategii „Race to Road” zespół pomaga kształtować przyszłość mobilności poprzez testowanie na torze wyścigowym technologii, która przyniesie bezpośrednie korzyści następnej generacji pojazdów elektrycznych Jaguar na drogach. Zgodnie z przyjętą strategią marki od 2025 roku Jaguar stanie się marką czysto elektryczną, co oznacza, że będzie to dla Jaguara równie ekscytujący czas poza torem i dla zespołu.


Debiutancki wyścig w Japonii, odbywający się na ulicach otaczających nabrzeże Zatoki Tokijskiej, będzie prawdziwym świętem motorsportu. Tor o długości 2,582 kilometra składa się z 18 wymagających dla kierowców zakrętów, włączając pierwszy sektor testowy od T1 do T8. Japonia jest przesiąknięta dziedzictwem sportów motorowych, a Jaguar TCS Racing cieszy się, że może odegrać rolę w pisaniu kolejnego rozdziału japońskich sportów motorowych, ponieważ Formuła E będzie pierwszymi mistrzostwami świata na kultowych ulicach Tokio.


Podczas Tokyo E-Prix kierowca Jaguar TCS Racing Nick Cassidy powróci do kraju, w którym wypracował swoją wyścigową reputację. 29-latek ścigał się w Japonii w latach 2015–2020 i jest jedynym kierowcą, który zdobył prestiżową japońską „Potrójną Koronę”, zdobywając tytuły Formuły 3, Super Formuły i Super GT. Nick chce nadal kontynuować prace nad rozwijaniem swojego imponującego rekordu podczas Tokyo E-Prix 2024 r. w Japonii.


Światła w Tokyo E-Prix 2024 zaświecą się na zielono o 15.03 czasu lokalnego (GMT + 9 godzin) w sobotę, 30 marca.


James Barclay, dyrektor zarządzający JLR Motorsport i dyrektor zespołu Jaguar TCS Racing: Jesteśmy niezwykle dumni z osiągnięcia tego setnego kamienia milowego w naszej podróży w Formule E. Tworzenie struktury tego zespołu od samego początku w sezonie 2015/2016 było i nadal jest napawającym ogromną dumą osiągnięciem i mam zaszczyt pracować z niesamowitą grupą ludzi, którzy pomogli rozwinąć Jaguar TCS Racing w ciągu ostatnich ośmiu sezonów do zespołu, którym jesteśmy dzisiaj. Jaguar ma bogatą historię sportów motorowych i jesteśmy ogromnie zmotywowani do napisania kolejnego rozdziału sukcesów na torze dla tej kultowej marki.


Świętowanie tego osiągnięcia w Japonii jest dodatkowym wydarzeniem, a my zmierzamy do wyścigu, prowadząc w Mistrzostwach Świata Zespołów. Nick prowadzi również w mistrzostwach kierowców, a Mitch jest trzeci. Cieszymy się, że po raz pierwszy w historii Formuły E wyjedziemy na ulice Tokio, prezentując przyszłość mobilności w kolejnej kluczowej lokalizacji.


Mitch Evans, kierowca Jaguar TCS Racing, #9: Miałem zaledwie 22 lata, kiedy po raz pierwszy ścigałem się dla Jaguar TCS Racing, to szalone, jak szybko płynie czas. Podczas naszego wspólnego czasu odbyliśmy ogromną podróż zarówno pod kątem nauki, jak i rozwoju, i nie mógłbym być bardziej dumny z tego, co osiągnęliśmy. Wszyscy w zespole pomogli mi rozwinąć się zarówno na torze, jak i poza nim, i jestem naprawdę wdzięczny za ich nieustanne wsparcie.


Po 99 wyścigach w Formule E wciąż celujemy w nasze pierwsze trofeum zwycięzcy Mistrzostw Świata, zarówno dla mnie jako kierowcy, jak i dla zespołu po tym, jak wiele razy byliśmy tego bliscy. Mam nadzieję, że mój setny wyścig w Tokyo E-Prix przybliży nas do tego celu.


Nick Cassidy, kierowca Jaguar TCS Racing, #37: Chociaż startowałem dla Jaguar TCS Racing tylko w czterech ze 100 wyścigów, w tym czasie mogłem być świadkiem ogromnego postępu poczynionego w ciągu ostatnich ośmiu sezonów i mogłem dodać do tej listy osiągnięć swoje punkty, podia i zwycięstwa. Jestem naprawdę dumny z bycia częścią tworzenia historii z zespołem i nie mogę się doczekać kolejnych wspólnych wyścigów.


Tokio to dla mnie bardzo ekscytujący wyścig. Spędziłem w Japonii dużą część mojej wyścigowej kariery i jestem gotowy, by wrócić z fantastycznymi wspomnieniami. Japońscy fani są ogromnymi pasjonatami ich sportów motorowych, więc mam nadzieję, że dam powód do radości.