CIAO ROMA! JAGUAR TCS RACING GOTOWY NA MOCNE STARCIE NA TORZE GDZIE ODNIÓSŁ NAJWIĘCEJ SUKCESÓW

CIAO ROMA! JAGUAR TCS RACING GOTOWY NA MOCNE STARCIE NA TORZE GDZIE ODNIÓSŁ NAJWIĘCEJ SUKCESÓW

  • W ten weekend Rzym będzie gospodarzem przedostatniej podwójnej walki Mistrzostw Świata Formuły E ABB FIA 2023.
  • To miejsce, gdzie Jaguar TCS Racing odnosił do tej pory największe sukcesy.
  • W księdze rekordów Jaguar TCS Racing we Włoszech zapisane jest podwójne zwycięstwo Mitcha Evansa w 2022 r., podwójne podium dla zespołu w 2021 r. i pierwsze zwycięstwo zespołu w Formule E w 2019 r.
  • Mitch Evans, Sam Bird i cały zespół zamierzają powtórzyć poprzednie sukcesy w Rzymie, aby zmniejszyć różnicę punktową w walce o mistrzostwo.
  • Rzym da drugą szansę debiutującemu kierowcy Sheldonowi Van Der Linde na przetestowanie Jaguara I-TYPE 6 podczas treningów w piątek 14 lipca.

Jaguar TCS Racing powraca na ulice Rzymu, by kontynuować rekordowy dla brytyjskiego zespołu sezon pełen sukcesów w trzynastej i czternastej rundzie Mistrzostw Świata Formuły E ABB FIA 2023.

Rzym to nie tylko jeden z naszych ulubionych punktów w kalendarzu, ale także fenomenalny tor, prawdziwy sprawdzian dla samochodu i kierowcy. Dzięki wielu sukcesom w przeszłości zajmuje również szczególne miejsce we wszystkich wspomnieniach zespołu. Osiągnęliśmy tutaj świetne wyniki, fani są pełni pasji i mają dużą wiedzę, a oryginalny układ ulicznego toru zapewnia niesamowite wyścigowe widowisko. Teraz bardziej niż kiedykolwiek wszyscy w Jaguar TCS Racing rozumieją swoje zadanie i koncentrują się na dołożeniu wszelkich starań, aby był to udany weekend wyścigowy. Dzięki ciężkiej pracy, jaką zespół włożył w tym sezonie, oba tytuły mistrza świata są na wyciągnięcie ręki, więc jesteśmy bardzo zmotywowani i pozostaniemy skupieni na zadaniu, jakim jest zdobycie jak największej liczby punktów – powiedział James Barclay, szef zespołu Jaguar TCS Racing.

W mieście z jednym z najsłynniejszych amfiteatrów na świecie nowy gladiator wkracza na ring. Jaguar I-TYPE 6 po raz pierwszy pokaże się na ulicach Rzymu. Hankook Rome E-Prix 2023 to piąta wizyta Formuły E na torze Circuito Cittadino dell'EUR od czasu jego powstania w 2014 roku. W pełni elektryczny bolid wyścigowy trzeciej generacji udowodnił już wcześniej, że zwiększa intensywność wyścigów w tym sezonie. Z kolei jeden z najbardziej wymagających torów ulicznych w kalendarzu wyścigów, z 19 zakrętami na 3,385 kilometra nierównej, pofałdowanej i unoszącej się nawierzchni gwarantuje prawdziwy sprawdzian zarówno dla kierowców, jak i zespołów.

Rzym jest ulubionym torem wielu kierowców oraz inżynierów i jest ku temu powód! 3,385 kilometra i 19 zakrętów to tor przypominający kolejkę górską ze wzniesieniami, kilkoma płynnymi zakolami i krętymi odcinkami. Aby odnieść sukces, musisz mieć ustawienia samochodu, które są w stanie pokonywać naprawdę wyboisty odcinek aż do zakrętu 7, ale także bardzo wydajnie pokonywać zakręty na ciasnych odcinkach. W tym roku wyścig odbywa się w znacznie gorętszych warunkach niż poprzednio, więc będzie to trudne również dla układów napędowych i opon. Z niecierpliwością czekamy na to wyzwanie i ponowne ściganie się, w tym niesamowitym mieście – powiedział Phil Charles, manager techniczny Jaguar TCS Racing.

Po raz drugi w sezonie 2023 Jaguar TCS Racing ma przyjemność ogłosić powrót debiutanta Formuły E, Sheldona Van Der Linde, który weźmie udział w teście debiutantów. Sheldon pomyślnie wypadł podczas berlińskiego testu w kwietniu, wygrywając jedną z sesji. Test debiutanta to fantastyczna okazja do zapoznania kierowców z wyścigami samochodów elektrycznych i sposób na szukanie kolejnych talentów w Formule E.

Jestem bardzo podekscytowany dołączeniem do Jaguar TCS Racing na mój drugi test debiutanta z zespołem. Mój ostatni pobyt w Berlinie był naprawdę pozytywny i zdobyłem sporo doświadczenia w Formule E. Osiągnięcie świetnego czasu w porannych sesjach było prawdziwym wydarzeniem. Nie mogę się doczekać powrotu za kierownicę Jaguara I-TYPE 6, aby mieć okazję na kolejną udaną sesję, pomagając inżynierom w uzyskaniu cennych danych przed E-Prix w Rzymie. Po raz pierwszy będę prowadził samochód Formuły E na prawdziwym torze ulicznym, a Rzym jest prawdopodobnie jednym z najlepszych torów zapisanych w kalendarzu i naprawdę nie mogę się go doczekać – powiedział Sheldon Van Der Linde, kierowca-debiutant zespołu Jaguar TCS Racing.

Jaguar TCS Racing zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji zespołów, Mitch Evans jest czwarty, a Sam Bird dziewiąty.

W Rzymie osiągnęliśmy niesamowitą serię wyników, ale jak zawsze bardzo ważne jest, aby pozostać skoncentrowanym i nie poddać się presji. Rzym to jeden z moich ulubionych torów, ponieważ jest to prawdziwy tor uliczny i nie mogę się doczekać, aż usiądę za kierownicą naszego Jaguara I-TYPE 6. Z nową, trzecią generacją i nową oponą Hankook będzie to prawdziwe wyzwanie. Dam z siebie wszystko w ten weekend, aby kontynuować walkę o mistrzostwo – podsumował Mitch Evans, kierowca zespołu Jaguar TCS Racing.

Ostatnie kilka rund było wyzwaniem. Wiąże się to z dużą determinacją i pragnieniem pokazania, na co nas stać. Rzym to niesamowita lokalizacja i dzięki naszym najlepszym wynikom tutaj naprawdę wierzę, że Jaguar TCS Racing może nadal budować swój sukces, gdy zbliża się do końca sezonu – powiedział Sam Bird, kierowca zespołu Jaguar TCS Racing.

Trzynasta i czternasta runda Mistrzostw Świata Formuły E ABB FIA 2023 rozpocznie się o godzinie 15.00 w sobotę 15 i niedzielę 16 lipca.

Jaguar TCS Racing
Jaguar TCS Racing
Jaguar TCS Racing