JOEL ERIKSSON

JOEL ERIKSSON I TOM TILLMANN POWRACAJĄ JAKO KIEROWCY TESTOWIORAZ REZERWOWI JAGUAR TCS RACING

  • Jaguar TCS Racing ogłasza skład kierowców rezerwowych i testowych na sezon 2024 Mistrzostw Formuły E ABB FIA.

  • Szwed Joel Eriksson będzie wsparciem dla brytyjskiej drużyny drugi rok z rzędu.

  • Dla Francuza Toma Willmanna będzie to czwarty sezon w Jaguar TCS Racing.

Jaguar TCS Racing ogłosił, że Szwed Joel Errikson oraz Francuz Tom Dillmann pozostaną kierowcami testowymi, rezerwowymi oraz symulacyjnymi w teamie na sezon 2024 Mistrzostw Formuły E ABB FIA.

Do zadań Joela i Toma należeć będą m.in. jazdy w symulatorze w nowej siedzibie Kidlington w Oxfordshire, a także testy Jaguara I-TYPE 6, dzięki którym team ma zyskać pewność, że samochód jest tak konkurencyjny, jak to tylko możliwe – brytyjski team wkracza w drugi rok ery bolidów Gen3 w pełni elektrycznych Mistrzostw Świata.

W zeszłym sezonie Eriksson był wsparciem dla zespołu Jaguar TCS Racing, biorąc udział we wszystkich 15 wyścigach jako kierowca rezerwowy. Joel ścigał się w Formule 4, Europejskich Mistrzostwach Formuły 3 oraz DTM, zanim wziął udział w debiutanckim teście Formuły E w Marrakeszu dla DS Virgin Racing w 2018 roku. 25-latek został w 2019 roku ogłoszony oficjalnym kierowcą testowym i rezerwowym dla Dragon Racing i wziął udział w drugim debiutanckim teście Formuły E. Zadebiutował w Mistrzostwach Formuły E ABB FIA na Puebla E-Prix dla Dragon Penske Autosport, a następnie ukończył dla zespołu siedem ostatnich wyścigów sezonu.

Wraz z Joelem pracuje doświadczony kierowca rezerwowy i testowy Tom Dillmann. 33-latek okazał się ważnym członkiem teamu Jaguar TCS Racing w ostatnich trzech sezonach. Dillman ściga się od początku lat dwutysięcznych i w tym czasie rywalizował w około 300 wyścigach. Do jego najważniejszych osiągnięć należą tytuł mistrza Formuły V8 2016 serii 3.5 roku oraz niemieckiej Formuły 3. Dillmann ma doświadczenie w Formule E – od 2017 roku startował w 23 wyścigach E-Prix dla teamów Venturi Oraz NIO Formula E.

Joel i Tom dołączają do światowej klasy kierowców – Mitcha Evansa i Nicka Cassidy’ego.

Sezon 2024 Mistrzostw Formuły E ABB FIA rozpoczął się 13 stycznia w mieście Meksyk i był to pierwszy z 16 wyścigów na całym świecie.

James Barclay, szef zespołu Jaguar TCS Racing: „Nasi kierowcy rezerwowi, testowi i symulacyjni są w pełni integralną częścią zespołu i odgrywają niezwykle ważną rolę w Jaguar TCS Racing. Jesteśmy bardzo zadowoleni z przedłużenia naszej współpracy z Joelem i Tomem. Obaj odegrali kluczową rolę w umocnieniu pozycji Jaguara I-TYPE 6 jako samochodu wyścigowego odnoszącego największe sukcesy w sezonie 2023 i jesteśmy przejęci tym, że obaj będą kontynuować swoją pracę w rodzinie Jaguar TCS Racing”.

Joel Eriksson, kierowca rezerwowy Jaguar TCS Racing: „Kolejny sezon w Jaguar TCS Racing jako kierowca rezerwowy to dla mnie wielka rzecz. Poprzedni rok z teamem był dla mnie bardzo ważny i nie mogę się doczekać, by znów pomóc zespołowi”.

Tom Dillmann, kierowca rezerwowy Jaguar TCS Racing: „To będzie mój czwarty sezon w zespole jako kierowca rezerwowy, z czego jestem niezwykle dumny. W ciągu ostatnich kilku sezonów byliśmy blisko zwycięstwa w Mistrzostwach Świata i zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby tym razem zespół osiągnął ten cel”.