JAGUAR I-PACE

NEWSLETTER ELEKTROMOBILNOŚĆ

POWRÓT
APLIKACJA GO I-PACE POZWOLI CI SPRAWDZIĆ, CZY ELEKTRYCZNY SAMOCHÓD JEST DLA CIEBIE.

Chciałbyś, żeby Twoje kolejne auto było elektryczne, ale ciągle masz wątpliwości, czy to rozwiązanie dla Ciebie? Jaguar pozwoli Ci się o tym przekonać nim dokonasz wyboru. Aplikacja Go I-Pace analizuje codzienne podróże użytkownika i mówi mu, jak sprawdziłby się w jego przypadku nowy, bezemisyjny crossover z Wielkiej Brytanii.

Jak naprawdę nowy Jaguar I-Pace sprawdza się w codziennych sytuacjach? Usłyszeć lub przeczytać o tym to jedno, ale przekonać się na własnej skórze to co innego. Brytyjski producent wymyślił prosty sposób na sprawdzenie jak eksploatacja samochodu elektrycznego wyglądałaby w praktyce u każdego kierowcy. Do odpowiedzi na to pytanie nie jest nawet potrzebny samochód, a wyłącznie smartfon.

Opracowana przez brytyjską markę aplikacja Go I-Pace analizuje sposoby, w jakie użytkownik korzysta ze swojego samochodu i przedstawia rzetelny obraz tego, jak sprawdziłby się w nich I-Pace.

By odpowiedzieć na to pytanie, aplikacja monitoruje trasy pokonywane przez użytkownika własnym autem i nanosi je na parametry elektrycznego Jaguara. W ten sposób jest w stanie dokładnie określić, jaką część akumulatora zużywałby on lub ona podczas codziennych podróży po mieście oraz dłuższych wypraw. Dzięki interaktywnej mapie użytkownik ma też możliwość sprawdzenia, jak i gdzie w razie potrzeby mógłby naładować swoje przyszłe, elektryczne auto.

Aplikacja Go I-Pace jest na tyle rozbudowana, że pozwala przeanalizować przydatność samochodu elektrycznego we własnym życiu pod wieloma kątami. Dokładnie wylicza, jakie oszczędności finansowe przyniosłaby jazda elektrycznym Jaguarem wobec obecnie eksploatowanego samochodu z silnikiem spalinowym.

Po zebraniu odpowiedniej ilości informacji aplikacja jest w stanie przedstawić kompletny obraz wykorzystywania nowego Jaguara we własnym życiu: ile kosztowałaby jego eksploatacja, ile wynosiłby realny zasięg na jednym ładowaniu, jak często użytkownik ładowałby swój pojazd oraz jak często zdarzałyby się przypadki, w których musiałby on zatrzymać się w podróży, by uzupełnić stan naładowania akumulatorów przed dotarciem do celu.

...to jest, o ile takie przypadki w ogóle miałyby miejsce. Według badań Jaguara, obecnie zaledwie około 2% naszych podróży odbywa się na dystansie wynoszącym ponad 70 kilometrów. Dysponujący dużym litowo-jonowym akumulatorem Jaguar I-Pace jest w stanie pokonać na jednym ładowaniu według nowego, urealnionego cyklu pomiaru WLTP nawet 470 kilometrów.

Aplikacja udowadnia więc jedno: że na drodze do elektrycznej rewolucji nie stoi już bariera natury technologicznej, a psychicznej. Ograniczeniem są tylko wątpliwości. Te można łatwo rozwiać jedną aplikacją. Go I-Pace jest dostępne do ściągnięcia za darmo w Apple App Store i Google Play.


WRÓĆ DO ELEKTROMOBILNOŚCI - NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA